Najczęściej zadawane pytania

Zasadniczo tak, ale jest to nieco bardziej skomplikowane. Wpływ na to ma fakt, że różne tkaniny mają różną grubość. Niektóre można nawinąć nawet do 240 cm wysokości, w innych przypadkach tylko 160 cm (np. tkaniny słomkowe). Gdy ktoś chciałby zamontować na odrzwiach balkonowych rolety w kasecie trzeba oprócz możliwości nawinięcia i schowania w kasecie danej tkaniny wziąć pod uwagę rodzaj prowadnicy i drzwi balkonowych. Mianowice, jeśli mamy do czynienia z drzwiami dzielonymi poprzeczną belką, nie ma możliwości zamontowania rolety z płaską prowadnicą - niezbędne są prowadnice dystansowe lub zamocowanie 2 rolet w kasecie, z czego jedną montujemy na wspomnianej belce.

Jest kilka czynników, które powinno się brać pod uwagę podczas wyboru produktu. Aby efekt końcowy był w 100% zadowalający należy zastanowić się czego oczekujemy od produktu. Jednym z ważniejszych czynników jest to jak mocno chcemy zaciemnić pomieszczenie. I tak - rolety rzymskie nie zaciemnią pomieszczenia, gdyż tkaniny stosowane do nich są z reguły transparentne lub zasłaniające (nie zaciemniające). W takim wypadku zalecamy rolety w kasetkach lub żaluzje plisse. Należy również zastanowić się czy chcemy, aby zasłona okna stanowiła element dekoracyjny, czy tylko spełniała funkcje praktyczną (czyli zasłaniała nas przed słońcem i widokiem z zewnątrz). Jako elementy dekoracyjne najlepiej sprawdzają się rolety rzymskie, żaluzje plisse, a także rolety "dzień i noc". Wymieniliśmy jedynie małą część czynników decydujących o doborze rozwiązania i wpływających na ostateczną decyzję, więc z przyjemnością nasi konsultanci doradzą Państwu przy doborze optymalnego rozwiązania.

Takie rolety występują na rynku jednak firma INMART wycofała je ze swojej oferty z powodu szybkiego niszczenia się tkanin. Wilgoć zbierająca się w kasetce powodowała odbarwianie się, a nawet gnicie materiałów. Stanowczo odradzamy montowanie takich rolet. Jako alternatywne rozwiązanie polecamy żaluzje plisse, które można zwijać od góry i od dołu. Jest to zdecydowanie bardziej praktyczne i efektowne rozwiązanie.

Kolor zdecydowanie wpływa na przepuszczanie światła. W tej samej grupie materiałów kolory jasne przepuszczają o około 20-30% więcej światła niż tkaniny ciemne. Wyjątkiem jest grupa tkanin podgumowanych, które niezależnie od barwy tkaniny zatrzymują światło w 100%.

Tkaniny należy umyć wilgotną szmatką, bez żadnych detergentów. Jeśli to nie pomoże należy (po wcześniejszym przeprowadzeniu próby na małym fragmencie tkaniny) dodać jakiś delikatny środek czyszcący (np. mydło). Tkaniny roletowe, które zostały mocno pobrudzone (np. tłuszcz) należy wymienić na nowe.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest system w kasetce z prowadnicami. Jest on o wiele wygodniejszy w użyciu i bardziej komfortowy. Podczas uchylenia okna materiał jest cały czas przy szybie, nie ma efektu "żagla" podczas wiatrów. System rolet w kasecie zapewni możliwość jednoczesnej osłony przed słońcem i wietrzenia pomieszczenia. Decydując się na montaż rolety naściennej powinniście Państwo zwrócić uwagę na brak możliwości otwarcia okna przy opuszczonym materiale rolety. Spowoduje to wcześniejszą konieczność podciągnięcia tkaniny przed uchyleniem lub otwarciem okna. Również ustawione na parapecie przedmioty często kolidują z opuszczonym materiałem.Nie jest też prawdą, że system roletwolnowiszących jest znacznie tańszy. Tak więc zdecydowanie polecamy rolety w kasetkach i prowadnicach.

Rolety i wszystkie pozostałe osłony powinno mocować się wyłącznie do listew przyszybowych. Listwa jest elementem wymiennym w oknie. Wszystkie firmy produkujące okna wyrażają zgodę na taki montaż. Przykręcenie się do ramy, nie niesie za sobą żadnych konsekwencji o ile wkręt nie trafia w miejsce zgrzewu (okno na pewno nie traci swojej szczelności). Montaż do ramy okna najczęściej powoduje utratę gwarancji na okna (w niektórych przypadkach technicznie nie ma innej możliwości montażu).


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom rynkowym ciągle poszerzamy i wzbogacamy naszą ofertę...

INMART - Nasze produkty pasują wszędzie!

Pomiar i wycena GRATIS!

Szybka wycena
on line

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

+48 501 800 909
+48 515 303 778

Lub napisz do nas maila
biuro@inmart.pl